Klarowane masło czyli Ghee. Czym różni się od zwykłego w kostce? Jak zrobić je w domu i jak to się dzieje, że mogą je jeść osoby mające alergię lub nietolerancję na białka mleka krowiego?

Instrukcje

Komentarze

Zaloguj się lub Zarejestruj się, aby dodać komentarz.