Drink Zachód Słońca z lemoniadą i Grenadine
KulinarnePrzeboje.pl
KulinarnePrzeboje.pl
  • Classificar esta receita!
  • A sua classificação
Ogólna ocena 0 0 oceny

Składniki

  • Share this...
  • FacebookPinterestTwitterLinkedinDrink Zachód Słońca to pyszny, delikatny i słodki drink z lemoniadą i syropem  Grenadine. Idealny na spotkanie z przyjaciółkami, czyli tak zwany babski wieczór. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by taki drink przygotować też na inne okazje, np. na Sylwestra, Andrzejki, czy też urodziny.
  • Delikatny, kobiecy drinkDrink Zachód Słońca – jest dość delikatnym drinkiem, gdyż na około 400 ml płynów zawiera tylko 30 ml alkoholu (w tym przypadku wódki). Z tego względu jest idealny na babskie wieczory, czy też dla osób o słabszych głowach, a mających ochotę na kolorowego drinka. U mnie jest on faworytem na imprezach, gdyż ogólnie nie przepadam za alkoholem, a w tej postaci praktycznie go nie czuć. Polecam go również na upalne dni, zwłaszcza z dodatkiem mocno schłodzonej domowej lemoniady, na którą przepis znajdziecie na naszym blogu kulinarnym.
  • Drink Zachód Słońca – Składniki: 30 ml wódki25 ml syropu Grenadine (lub syropu malinowego)150 ml lemoniady (najlepiej domowej)200 ml soku pomarańczowego1 plasterek cytrynykilka kostek lodu (u mnie 2-3 kostki lodu)
  • Przepis na Drink Zachód Słońca z lemoniadą i Grenadine:Możecie użyć kupnej lemoniady, ale zdecydowanie polecam pokusić się o wykonanie pysznej, domowej lemoniady z tego przepisu: lemoniada cytrynowa.Do wysokiej szklanki (musi ona być dość duża, by pomieścić przeszło 400 ml tego alkoholowego napoju) wrzucić 2-3 kostki lodu. Następnie wlać na nie wódkę oraz sok pomarańczowy i wymieszać (można to zrobić za pomocą mieszadełka lub za pomocą zwykłej łyżki kuchennej). Następnie delikatnie wlać syrop Grenadine (lub malinowy) i pozwolić mu powoli opaść na dno, by stworzył piękne warstwy przypominające zachód słońca. Na koniec wrzucić plasterek cytryny przekrojony na dwie polówki. Podawać drinka ze słomką. Smacznego!Więcej inspiracji na drinki (te słabsze i mocniejsze) na babski wieczór, Sylwestra, czy też inne imprezy… a także mnóstwo inspiracji na shoty, czy nalewki znajdziecie tutaj: napoje alkoholowe na imprezę i nie tylko
  • Share this...
  • FacebookPinterestTwitterLinkedin

Instrukcje

Komentarze

Zaloguj się lub Zarejestruj się, aby dodać komentarz.